Jak wykonywane są protezy zębowe?

 

Z czasem nasze naturalne zęby mogą osłabiać się i wypadać. Jest to naturalny proces, który czeka każdego, a który możemy jedynie opóźnić przez odpowiednią opiekę nad naszymi zębami. Regularne wizyty u dentysty, jak też częste mycie może znacznie wydłużyć ich żywotność. Jest to w dużej mierze związane z przeciwdziałaniem rozwoju bakterii na zębie. W momencie jednak, gdy musimy zakryć pewien ubytek, musimy zdecydować się na wykonanie konkretnej protezy.

Proteza zębów ukryje ubytki w naszym uzębieniu

zębowe protezy chorzówDecydując się na założenie protezy, mamy do wyboru przede wszystkim to, czy chcemy rozwiązanie stałe czy ruchome. Fachowy dentysta z pewnością pomoże nam wybrać najlepsze wyjście w naszej sytuacji, powinniśmy jednak wiedzieć, jakie są podstawowe różnice między tymi dwoma rodzajami. Jak sama nazwa wskazuje ruchome protezy nie są na stałe przytwierdzone do naszych dziąseł. Przyzwyczajanie się do używania tego rozwiązania trwa dłużej, ponieważ nie tylko jedzenie, ale również mówienie przez pewien czas będzie nam sprawiało pewne trudności. Co więcej wymaga ono regularnych kontroli i wymieniania. Jest to jednak refundowane przez NFZ, dzięki czemu raz na pięć lat możemy sobie sprawić nową, lepiej dopasowaną do wciąż zmieniających się dziąseł. Jeżeli szukamy miasta, w którym moglibyśmy znaleźć dobrego specjalistę wykonującego zębowe protezy Chorzów jest miejscem, gdzie z pewnością powinniśmy się udać. Odpowiedni dentysta powinien nam również zaproponować zabieg, dzięki któremu nie będziemy musieli tak długo przyzwyczajać się do naszych nowych zębów. Wykonanie stałej protezy polega na umieszczeniu w dziąsłu śruby, na której później zostaje umieszczona zostaje ceramiczna lub porcelanowa proteza. Zabieg nie pozostawia żadnych śladów, z kolei sztuczny ząb jest łudząco podobny do naturalnych. Dzięki temu na powrót będziemy mogli cieszyć się zdrowym uśmiechem.

Na wykonanie protezy stałej warto zdecydować się jeszcze przed utratą zęba, ponieważ w tym przypadku bardzo ważne jest szybkie działanie. Po pewnym czasie od utraty zęba zabieg jest już niemożliwy do przeprowadzenia. Najlepiej jest go wykonywać bezpośrednio po pojawieniu się takiej potrzeby. Jest to z pewnością wygodniejsze rozwiązanie, co jednak nie znaczy, że protezy ruchome nie są praktyczne. Konsultując się z odpowiednim specjalistą wybierzemy rozwiązanie, które będzie nam najlepiej pasować.