Jak wybrać najlepszą wypożyczalnię aut na lotnisku?

O sposób wyboru najlepszej lotniskowej wypożyczalni pytanie zadają sobie wszyscy Ci, którzy lecą dokądś samolotem i planują na lotnisku docelowym wynająć sobie samochód. Pytanie to jest tym bardziej zasadne, że na każdym lotnisku swoje samochody oferuje przynajmniej kilka wypożyczalni. Oferty poszczególnych firm tylko pozornie nie różnią się od siebie cenowo. Podobne ceny wynajmu dotyczą jedynie wynajęcia auta na dobę. Przy dłuższym najmie każdy powinien się nad wyborem konkretnej oferty dobrze zastanowić.

Lotniskowe wypożyczalnie promują rabatami dłuższy najem

auto - wynajem w katowicach na lotniskuKto chociaż raz w życiu korzystał z oferty lotniskowych wypożyczalni ten doskonale wie, że wypożyczenie samochodu na jedną dobę jest najmniej opłacalne. Niewiele osób decyduje się na tak krótki okres najmu, ale zdarzają się przecież podróżni przylatujący w interesach biznesowych tylko na jeden dzień. Natomiast na wszystkich lotniskach świata – w tym oczywiście polskich – opłaca się wynająć samochód na minimum jeden tydzień. Taki wynajem promowany jest dużymi rabatami, ale różnią się one w zależności od wypożyczalni, z której chcemy wynająć auto – wynajem w Katowicach na lotnisku rządzi się dokładnie takimi samymi prawami jak we wszystkich innych portach lotniczych na świecie. Można więc oprzeć się na cennikach katowickiego lotniska. Widać na nich jak na dłoni jak bardzo opłaci się wynająć auto na dłużej. Wynajem małego miejskiego samochodu kosztuje około stu dwudziestu złotych za dobę, ale wynajmując to samo auto na cały tydzień zapłacimy jedynie pięćset złotych w ofercie bez limitu kilometrów. Jak łatwo policzyć można zaoszczędzić ponad dwieście złotych. Chcąc wynająć auto za jak najmniejsze pieniądze trzeba po prostu zapytać o ofertę w każdej z lotniskowych wypożyczalni. Tylko w taki sposób można wybrać tą, która będzie najtańsza.

Na każdym lotnisku na całym świecie wypożyczalnie samochodowe działają w taki sam sposób. Wszystkie mają podobne ceny, jeśli chodzi o wynajęcie samochodu na dobę – oczywiście aut w tej samej klasie. Znaczące różnice pojawiają się dopiero wówczas, kiedy auto potrzebne jest na tydzień lub dłużej. Na wyborze korzystnej oferty można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. A to znaczące kwoty dla każdego, więc warto się wyborem wypożyczalni zainteresować.