Jak urządzić pokój dziecka?

 

Kącik naszego dziecka powinien być przede wszystkim przytulną i bezpieczną przestrzenią. Aby maluch czuł się dobrze w swoim pokoju, powinniśmy zadbać nie tylko o odpowiednie meble, ale także o dekoracje czy kolor ścian. Poniżej przedstawię kilka swoich ulubionych sposobów, dzięki którym mam pewność, że dziecko lubi swoje królestwo i czuje się w nim swobodnie.

Polecane meble drewniane do pokoju

drewniana skrzynia na zabawkiUrządzanie dziecięcego pokoju jest jednym z moich ulubionych zajęć podczas aranżacji wnętrz. Zawsze staram się dowiedzieć, co lubi maluch oraz w jakich kolorach czuje się najbezpieczniej. Stworzenie przyjaznej dla dziecka przestrzeni jest niesamowicie ważne i ma znaczący wpływ na jego rozwój i poczucie własnej wartości. Przy meblowaniu pokoju należy zacząć od odpowiednio dobranego koloru ścian. Ważne, aby był to przyjemny, pastelowy i niezbyt ciemny odcień, który wprowadzi miłą atmosferę i da poczucie bezpieczeństwa. Na tej podstawie warto dobrać meble, które mogą mieć wspólny element kolorystyczny ze ścianami, choć nie jest to wymagane. Warto wybrać dobre meble drewniane z jednego kompletu, które będą cechować się wytrzymałością i odpornością na ewentualne uszkodzenia. Do dziecięcego pokoju zawsze wybieram wszystkie niezbędne meble, takie jak łóżko, szafa, półki, regał oraz biurko. Warto pomyśleć również o tym, aby w pomieszczeniu znalazła się drewniana skrzynia na zabawki, która mimo swojej niepozorności odgrywa dość znaczącą rolę w nauce porządku i organizacji. Maluchy, które już od najmłodszych lat będą sprzątać po sobie zabawki, będą miały zdecydowanie łatwiej w utrzymaniu czystości w późniejszym czasie. Drewniana skrzynka również może być ciekawym elementem dekoracyjnym, który sprawi, że będzie atrakcyjna w oczach dziecka. Warto pomyśleć o przedmiocie w stylu skrzyni skarbów, dzięki której nasza pociecha będzie rozwijać swoją wyobraźnię. Skrzynia powinna być pojemna oraz bardzo wytrzymała, bo sama często staje się elementem do zabawy. Ciekawym rozwiązaniem są produkty na kółkach, które ułatwiają sprzątanie i nie niszczą podłogi.

Pokój dziecka jest przestrzenią, którą należy urządzić w przemyślany sposób. Odpowiednia aranżacja zwiększy poczucie bezpieczeństwa oraz sprawi, że maluch chętnie będzie przebywał w swoim królestwie. Poza dobrymi i solidnymi meblami musimy pomyśleć także o odpowiednich dodatkach, które uatrakcyjnią pokój i zwiększą jego funkcjonalność. Na szczególną uwagę zasługują skrzynie na zabawki, które uczą porządku już od najmłodszych lat życia.