Jak się przeprowadzić z Anglii do Polski?

W ciągu ostatnich kilku lat obserwujemy powroty Polaków z zagranicznej emigracji. Kilkanaście lat temu zachłysnęliśmy się wolnością na europejskim rynku pracy. Miliony Polaków wyjechało za granicę pracować za lepsze pieniądze niż w kraju. Nie było w tym nic dziwnego, bo przecież każdy chciał mieć się po prostu lepiej. Dzisiaj coraz większa grupa rodaków wraca z różnych krajów do Polski. W przeprowadzkach pomagają im profesjonalne firmy działające międzynarodowo.

Ile kosztuje przeprowadzka z Anglii do Polski?

tanie przeprowadzki polska-angliaNajwięcej naszych rodaków wyemigrowało na Wyspy Brytyjskie, które bardzo często nazywane są po prostu Anglią. Właśnie w tym kraju w czasach naszej emigracji praca znalazła się praktycznie dla każdego. Do Anglii wyjeżdżało się bardzo często zupełnie w ciemno i trzeba było mieć sporego pecha, żeby nie znaleźć tam dobrej pracy. Dobrej oczywiście pod względem finansowym. Gdy Polacy wyjeżdżali za granicę do pracy to najczęściej wystarczyła im jedna torba z ubraniami. Trochę inaczej jest teraz w przypadku powrotu. Większość wracających do kraju na stałe musi przewieźć z Anglii praktycznie cały dorobek swojego życia. W tym celu wynajmuje się firmę oferującą tanie przeprowadzki Polska-Anglia. Takich firm jest całe mnóstwo, a większość z nich to firmy polskie. Wystarczy tylko zadzwonić i umówić się na przeprowadzkę. Do Polski można przewieźć dosłownie wszystko – nawet samochód, który zmieści się w przyczepie dużej ciężarówki. Taka międzynarodowa przeprowadzka kosztuje z reguły około tysiąca Euro. To naprawdę nie jest dużo, bo niekiedy do przewiezienia do kraju jest po prostu wszystko to, czego dorobiło się przez kilkanaście lat. Wiadomo jednak, że koszty przeprowadzki muszą pozwolić firmom na utrzymanie się. A przecież do pokonania drogą lądową jest około dwóch tysięcy kilometrów.

Przewiezienie swoich rzeczy z Anglii do Polski we własnym zakresie jest praktycznie niemożliwe. Chyba, że ktoś dysponuje własnym samochodem ciężarowym. Dla wracających do kraju swoje usługi oferują firmy przeprowadzkowe działające na skalę międzynarodową. Takie firmy oferują kompleksowe zorganizowanie przeprowadzki. W zakresie usług firm oferujących przeprowadzki jest tak naprawdę wszystko, co się z tą okolicznością wiąże. Samemu nie trzeba przy tym robić zupełnie nic.