Jak należycie opiekować się wcześniakiem?

Wcześniaki to dzieci, które przyszły na świat szybciej, niż przewidywał termin porodu. Niekiedy jest to kilka tygodni, a czasami nawet kilka miesięcy. Takie maluchy są znacznie słabsze od tych, które urodziły się zgodnie z założeniami i wymagają szczególnej opieki. W tym artykule zostały udzielone wskazówki na temat tego, jak należycie opiekować się wcześniakiem.

Opieka nad wcześniakiem – to ważne

mleko dla wcześniakaPierwsze chwile po porodzie wcześniaki spędzają w inkubatorze. W jego wnętrzu panują warunki odpowiednie do ich dalszego, prawidłowego rozwoju, jak i również chroniące je przed ewentualnym zachorowaniem. Co istotne, wcześniaki wymagają także specjalistycznego żywienia, które pozwoli im odzyskać siły, wzmocni ich słabe organizmy oraz zapewni prawidłowy rozwój. Tego typu pokarmem będzie specjalistyczne mleko dla wcześniaka. Powinno być ono podawane maluchowi nawet po opuszczeniu przez niego szpitala. Wyżej wspomniany produkt różni się od tych przeznaczonych dla dzieci, które przyszły na świat zgodnie z wyznaczonym przez lekarza terminem. Posiada ono wiele witamin i minerałów, których podawanie pozwoli maluchowi zyskać siły i prawidłowo się rozwijać. Takie mleko powinno być dawkowane zgodnie z instrukcją. Chodzi głównie o to, aby wcześniak nie spożywał go ani zbyt dużo, ani zbyt mało.

Opieka nad wcześniakiem jest bardzo wymagająca. Należy bowiem karmić malucha odpowiednim mlekiem, uczęszczać z nim dosyć często na kontrolne wizyty u lekarza, a w wielu przypadkach w grę wchodzą również rehabilitacje. Jeżeli rodzic nie wie jakie mleko dla jego dziecka okaże się najlepsze, to nie powinien się tym martwić. Tego typu pokarmy wymagają wystawienia przez lekarza recepty, a on już będzie dobrze wiedział, który produkt będzie odpowiedni dla malucha.