Jak dopasować firankę do okna?

Obecnie w oknach zamiast bardzo długich i dość ciężkich firan, wiele osób umieszcza firanki. Są one stosunkowo lekkie, dają również możliwość zasłonięcia swoich okien przed ciekawskimi, mają bardzo ciekawe wzory oraz kolory.

Gdzie warto kupować firanki?

firanki na wymiarJak jednak dobrać taką firankę, by pasowała nam ona do naszego okna? Oczywiście najważniejsze jest dokładne wymierzenie okna oraz naszego karnisza. Bez tego jesteśmy w stanie kupić firankę tylko na tzw. oko, co nie daje nam stuprocentowej gwarancji, że faktycznie będzie ona pasowała. Najważniejsze jest bez wątpienia dokładne wymierzenie okna. W wielu sklepach można bez trudu zakupić firanki na wymiar dlatego też nie musimy się martwić jeśli nasze okno nie jest standardowe i niestety nie możemy znaleźć gotowej firanki, która by na nie pasowała. Gdzie takich firanek powinniśmy szukać? Najlepiej jest kupować je zdecydowanie poprzez sklepy online. Tam mamy przede wszystkim ogromny wybór firanek. Ich ceny również są dużo bardziej atrakcyjne, niż w sklepach stacjonarnych. W punktach stacjonarnych zazwyczaj firanki są stosunkowo drogie, natomiast online mogą być one nawet o połowę tańsze. W jakie firanki warto inwestować? Przede wszystkim w te klasyczne. Zdecydowanie takie firanki są z naszego punktu widzenia najbardziej praktyczne. Jeśli bowiem weźmiemy coś z wymyślnym wzorem dość szybko może okazać się, że niestety nam się to znudziło. Klasyka natomiast zawsze jest w modzie i zawsze się broni.

Dziś większość osób zamiast w dość ciężkie firany, chce inwestować w firanki. By zakup był trafny, powinniśmy na samym początku wymierzyć nasze okno oraz karnisz. Następnie najlepiej skierować swoją uwagę na sklepy internetowe z firankami oraz na klasyczne modele, nie wychodzące z mody przez lata.