Jak dojechać do centrum Barcelony z lotniska?

Główne lotnisko stolicy Katalonii oddalone jest od centrum o około 12 km i leży w miejscowości El Prat de Llobregat. Jest to drugi co do wielkości port lotniczy w Hiszpanii przez który rok rocznie przewija się około 47 milionów pasażerów. Składa się z dwóch terminali, podzielonych na 4 części. To wszystko sprawia, że panuje tam lekki chaos i zamęt, natomiast jest zupełnie odwrotnie, jeśli chodzi o transfer do miasta. 

Brak problemów z transferem z El Prat

transfer el pratTen ogromny port lotniczy, znajdujący się w topowej dwudziestce największych lotnisk na świecie jest wspaniale skomunikowany z centrum miasta. Mnogość opcji jest godna pozazdroszczenia .Dwunastokilometrowy transfer el prat –  Barcelona możemy pokonać na kilka sposobów. Najdroższym, ale najwygodniejszym środkiem transportu będzie klasyczna taksówka. Jej ceny nieznacznie się wahają, natomiast decydując się na taryfę musimy liczyć się z kosztami rzędu 25 euro w dzień i około 40 euro w nocy lub w weekendy. Na drugiej stronie bieguna cenowego znajduje się pociąg Renfe R2N. Odjeżdża on co około 30 minut. Koszt jednego przejazdu to nieco ponad 2 euro ale decydując się na zakup pakietu wieloprzejazdowego obniżamy ten koszt poniżej 2 euro. Możemy skorzystać również z metra (otwarte w 2016 roku) znajdującego się przy terminalu T1 oraz T2. Koszt przejazdu to 4,5 euro. Komfortową opcją jest skorzystanie z usług prywatnych przewoźników. Umawiamy się z kierowcą poprzez stronę internetową i dowożą nas pod wskazany adres. Koszt takiej usługi to przedział 10-15 euro. 

Katalońskie lotnisko jest wspaniale skomunikowane z centrum miasta. Dzięki zwónicowanemu wyborowi, możemy bardzo szybko przedostać się do każdej części miasta. Wybór środka lokomocji powinien być uzależniony od oczekiwanego stopnia komfortu, czasu przylotu oraz ilości pieniędzy, jakie chcemy przeznaczyć na transfer.