Jak chronić psy i koty przed pchłami?

Niestety nawet domowe zwierzaki są narażone na atak ze strony pasożytów. Posiadając kota albo psa musimy zapewnić mu podstawową opiekę zdrowotną oraz zabezpieczyć go przed takimi zagrożeniami jak np. kleszcze i pchły. Istnieje wiele sposobów na skuteczną ochronę przeciw pchłom dla kota i psa, ale to właściciel musi wiedzieć, co będzie dla jego podopiecznego najlepsze. Ważne jest to żeby produkt był skuteczny oraz oczywiście bezpieczny dla zwierzęcia. 

Ochronę przeciw pchłom zapewnia kilka produktów

ochrona przeciw pchłom dla kota i psaDoświadczony właściciel wie już, co jest dla jego zwierzęcia dobre. Dlatego też łatwiej jest mu wybrać produkt, który ma zapobiegać pojawianiu się pcheł na skórze psa lub kota. Jednakże przed podaniem nowego preparatu zawsze należy skonsultować się z weterynarzem. Prawidłowa ochrona przeciw pchłom dla kota i psa jest bardzo ważna, ale na rynku znaleźć można wiele różnych preparatów, więc lepiej nie podejmować samemu decyzji o kupnie któregoś z nich. Przed podaniem środka na pchły po raz pierwszy wizyta u weterynarza jest konieczna. W sklepach dostępne jest wiele środków przeciw pchłom, które występują głównie w trzech postaciach: tabletek, obroży oraz kropli. Każdy z tych sposobów ma swoje zalety i wady. Krople wydają się najlepszym rozwiązaniem – dobierane są do potrzeb zwierzęcia ze względu na jego wagę oraz rasę. Krople stosuje się na kark zwierzęcia, w takim miejscu by nie ani pies, ani kot nie był w stanie tam dosięgnąć i polizać wkroplonego specyfiku. Również cena jest zaletą tego produktu, ponieważ dla średniej wielkości psa takie krople kosztują kilkanaście złotych. Popularnym środkiem do ochrony przed pchłami są też obroże, które są lubiane przez właścicieli. Chronią one zwierzę przez ok. 9 miesięcy.

Nieważne, na którą metodę walki z pasożytami zdecyduje się właściciel – istotne jest to by sposób ten był skuteczny i skonsultowany z lekarzem weterynarii. Na zdrowiu zwierzęcia nie można oszczędzać, a pchły potrafią być dla kota i psa bardzo uciążliwe. Dlatego właśnie odpowiednia ochrona przeciwko pchłom jest niezwykle ważna – pchły nie tylko irytują skórę zwierzęcia, ponieważ ich ugryzienia potrafią być niebezpieczne. Wizyta u weterynarza i kupno np. tabletki albo kropel przeciwko pasożytom nie kosztuje wiele.