Ile trwa profesjonalny kurs wspinaczkowy?

Każdy kto zdecyduje się ukończyć profesjonalny kurs wspinaczkowy z pewnością się zastanawia, ile tak na prawdę dni zajmie mu nauka. Odbywanie takiego kursu z reguły nie koliguje z wykonywaniem swoich obowiązków w pracy, a nauka często odbywa się na ściance wspinaczkowe. Sytuacja jednak może się diametralnie zmienić jeśli się dowiemy, że swój kurs będziemy odbywać bezpośrednio w terenie. Ile zatem czasu trwa taki profesjonalny kurs wspinaczkowy?

Czterodniowe kursy wspinaczkowe dla wszystkich

kurs wspinaczki skalnej na skałkachDecydując się na kurs wspinaczkowy, każdy zadaje sobie pytanie ile mogą trwać takie zajęcia. Najlepiej w tym celu zajrzeć bezpośrednio na oficjalną stronę internetową szkoły organizującej taki kurs, gdzie dokładnie sprawdzimy termin swojego kursu wspinaczkowego. Najczęściej takie profesjonalny kursy wspinaczkowe dla początkujących osób trwają w okolicy kilku dni. Podstawowy kurs powinien zmieścić się w okresie od czterech do maksymalnie siedmiu dniu. Czas odbycia takiego kursu jest jednak zależny od danej szkoły i tego jak dane zajęcia prowadzi instruktor. Warto tutaj również wspomnieć o tym, że istnieje wiele rodzajów kursów, które można kończyć w zależności od swojego stopnia zaawansowania. Kurs wspinaczki skalnej na skałkach jest następnie zakończony specjalnym certyfikatem. W przyszłości taki certyfikat będzie poświadczał nasze nowo nabyte umiejętności, a my będziemy mogli kończyć kolejne poziomy. Ile wynosi koszt ukończenia takiego kursu wspinaczkowego? Koszt ukończenia takiego kursu oscyluje w okolicy tysiąca złotych. Najtańsze kursy przygotowawcze znajdziemy już jednak nawet od kilkuset złotych. Warto tutaj również wspomnieć, że jeśli zapiszemy się na taki fachowy kurs skałkowy w więcej osób, to wówczas organizator może znacząco obniżyć nam cenę. W takiej sytuacji koszty zwyczajnie rozbiją się na większą ilość osób.

Osoby które kochają spędzać czas w górach zdecydowanie powinny rozważyć ukończenie takiego kursu. Na początku nie trzeba od razy zaczynać od dużych kroków, a wystarczy najzwyczajniej w świecie wybrać się na ściankę wspinaczkową. Na ściance wspinaczkowej można przy pełnej asekuracji w postaci lin spróbować swoich sił w tym sporcie. Z czasem jeśli nam się spodoba możemy dalej iść w tym kierunku i zapisać się na kurs.