Ile kosztuje deratyzacja?

W dużych miastach kłopoty z gryzoniami to codzienność. Oczywiście nie chodzi tu o myszy, czy nornice, lecz szczury. Podchodzą one coraz bliżej siedlisk ludzkich w poszukiwaniu jedzenia oraz schronienia. Nie martwi ich obecność człowieka i przyzwyczaiły się do jego obecności. Wieczorami penetrują śmietniki na podwórkach, a swoje miejsca bytowe, mają z reguły w piwnicach.

Śląscy specjaliści od deratyzacji

Deratyzacja ŚląskSzczury są bardzo inteligentnymi zwierzętami. Nie chodzi tu o to żeby operować stereotypem, ale o to, by rozumieć, że walka z nimi nie jest prosta, głównie ze względu na ich inteligencję. Na Śląsku, który nie należy do najbardziej czystych regionów, problem ze szczurami jest spory. Dlatego w naszym województwie działa wiele firm deratyzacyjnych, które doskonale radzą sobie w branży i świadczą usługi najwyższej jakości. Eliminowanie szczurów w śląskiem to bardzo popularna usługa i wcale niedroga. Dlatego jeżeli interesuje nas deratyzacja Śląsk jest regionem, w którym bez najmniejszego trudu, znajdziemy specjalistów z tej branży. Szczury najczęściej eliminuje się z pomocą specjalnych, plastikowych pułapek – tuneli, w których umieszcza się zatrute, spreparowane pożywienie. Jednak szczury mają tą zdolność, że z czasem uodparniają się na jej działanie i ciągle trzeba eksperymentować z nowymi środkami chemicznymi. W przypadku kiedy szczury znajdą się w naszym domu, lub pomieszczeniu gospodarczym, może nie być wyjścia i trzeba będzie je po prostu wyeliminować tradycyjnymi metodami, jak wyłapywanie. Jedna z nowoczesnych i bardziej humanitarnych metod walki ze szczurami jest używanie różnego rodzaju gazów, które paraliżują układ nerwowy gryzonia i prowadzą do szybkiego zejścia. Te metody są jednak jednymi z droższych i stosuje się je przeważnie w przypadku walki z dużymi koloniami szczurów. Koszt deratyzacji zależy od właśnie od wielkości koloni, rodzaju użytych środków i firmy, której zlecamy ten zabieg.

Deratyzacja jest niezwykle potrzebną usługą, szczególnie w przestrzeni miejskiej. Szczury stanowią nie tylko bezpośrednie zagrożenie, ale również epidemiologiczne, gdyż bardzo często są nosicielami różnego rodzaju chorób, w tym oczywiście tych zakaźnych. Groźnych dla naszych dzieci, osób starszych i nas samych. Dlatego ich eliminowanie jest tak ważne.