Ile kosztują okna do domu?

Biorąc na przykład przeciętny dom, w którym powierzchnia przeszklona to około 25 m2 i wybieramy najtańsze okna PCV, to koszt może nas wynieść w granicach 10 000 zł. Jeżeli zamówimy okna drewniane, to koszt może wzrosnąć nawet o 30%. W przypadku gdy będziemy potrzebować bardziej okien przeciwwłamaniowych i dobrze zabezpieczających to będziemy musieli liczyć się z wydatkiem około 20 000 zł.

Lepiej wybrać okno plastikowe czy aluminiowe?

porządne okna z JastrzębiaOkna aluminiowe bardzo często są wybierane wśród nowoczesnych architektów i najczęściej możemy zauważyć w budynkach użyteczności publicznej, a także w nowoczesnych hotelach i restauracjach. Wszystkie duże wieżowce również posiadają wielkie okna aluminiowe. Jest to spowodowane tym, że okna aluminiowe są bardzo sztywne, a jednocześnie jest to materiał lekki i odporny na wszelkiego rodzaju rdze. Niestety w porównaniu z oknem plastikowym ma gorszą izolację ciepła, więc w sytuacji, kiedy zależy nam na dobrych oknach, które będą energooszczędne, to najlepiej zdecydować się na okna PCV. Kiedy zależy nam na dobrej izolacji cieplnej, to warto wybrać plastikowe i porządne okna z Jastrzębia. Jest to najlepsza zastosowanie przy pomieszczeniach mieszkalnych, które najczęściej mają standardowe wymiary na takie okna. Będziemy mogli od razu zamówić wraz z zakupem okien, gotowy ciepły montaż, który jest idealnym rozwiązaniem. Odpowiedni fachowcy przyjadą do naszego domu i w ciągu kilku godzin wymienię stare okna na nowe okna plastikowe. Takie rozwiązanie sprawia, że nie musimy dodatkowo martwić się tym aby znaleźć fachowców, którzy znają się na wstawianiu okien. Wykonanie profesjonalnego montażu okien będzie skutkowało tym, że takie okna będą świetną inwestycją. Najczęściej dostaniemy na takie okna jeszcze około 10 letni okres gwarancyjny, a żywotność okien sięga czasem nawet 50 lat. Warto więc również po montażu zadbać odpowiednio o czyszczenie i konserwację takich okien.

Nowoczesny wygląd pozwala nam zaprojektować okna do każdego typu budynku. Niezależnie od tego, czy potrzebujemy okien do mieszkania w bloku, czy też może poszukujemy dużych okien do domku jednorodzinnego. Wielu właścicieli firmy decydują się też na wybór standardowych okien plastikowych albo nowoczesnej i dobrze zabezpieczających okien aluminiowych.