Idealny wałek na ciastka

Każdy z nas ma swoje ulubione ciasta. Szczególnie jeszcze kiedy mamy na nich jakieś dodatki, które lubimy. Poza tym często sam wygląd już wiele nam mówi o cieście, a jego smak to druga rzecz. W pierwszej kolejności zawsze się zainteresujemy się tym ciastem, które ładnie wygląda. Dlatego właśnie cukiernicy na to zwracają dużą uwagę, bo dzięki temu przyciągają większe zainteresowanie klienta.

Zalety wałków do ciasta

drewniany wałek z wzorami do ciastaWykonanie wzoru czy jakiejś figurki nie jest rzeczą prostą. Na pewno wielu z was próbując wykonać ciasto i je udekorować namęczył się nieźle, a efekty i tak nie były aż tak zadowalające. Dlatego też większośc z nas decyduje się na urodziny czy to dziecka czy kogoś innego na zakup zarówno tortu jak i ciasta. Na szczęście istnieje wiele pomocnych rzeczy, dzięki którym takie wzornictwo możemy wykonać nawet sami, a nawet nasze dzieci. Dlatego producenci wypieków wymyślili drewniany wałek z wzorami do ciasta, który na pewno ułatwi wykonanie wzoru na cieście czy też ciastkach z ciasta. Wałek taki nie różni się od od tradycyjnego wałka naszej mamy, którym wałkuje ciasto na kluski czy ciasto. Różnica polega tylko na tym, że w tym nowocześniejszym są specjalne żłobienia, dzięki którym przy naciskaniu na ciasto powstaje wzorek. Dzięki temu nasze ciasto w łatwy i szybki sposób przybiera jakiś wzór. W zależności czy chcemy, żeby to były jakieś po prostu gwiazdki, ludziki czy kółeczka, czy ma być bardziej świątecznie możemy wybrać wałek z odpowiednim nadrukiem. Jest to ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu spokojnie nawet nasze dzieci zachęcamy do wałkowania ciasta. Każde z nich będzie chciało wykonać ciasto z własnym wzorem. Zdobienia są łatwe w czyszczeniu, także spokojnie nie musimy się martwić czyszczeniem. Trzeba jednak pamiętać, że to drewno i nie można używać wrzątku na wałek. Taki wałek możemy także wykorzystać do masy cukrowej i pięknie udekorować nasz tort urodzinowy dla naszych bliskich. Wzornictwo na pewno zaskoczy niejednego gościa.

Tak jak wspomnieliśmy wyżej ciekawe wzornictwo oraz dobre wykonanie wałka posłuży nam wiele lat. Naszym dzieciom da radość i nam również, bo pozwoli wspólnie z dzieckiem tworzyć ciasta z ciekawym wzornictwem do których nie trzeba mieć jakichś szczególnych umiejętności. W łatwy też sposób i szybko możemy mieć ciekawe ciasteczka na święta z udziałem całej rodziny. Wałki możemy dostać w dowolnych wzorach dla urozmaicenia możemy na jednym cieście użyć dwóch a nawet trzech rodzajów wałków w różnych wzorach.