Gdzie można wykorzystać starą cegłę?

 

Współczesny sektor, związany z dekoracją wnętrz, wykorzystuje szereg materiałów, które nie koniecznie muszą być nowe. Stare elementy stają się na nowo popularne. Dotyczy to zarówno samego umeblowania, jak również innego typu materiałów. Dzięki temu można uzyskać mieszkanie o określonej stylistyce, a jednocześnie przytulne, funkcjonalne i bardzo i modne. Jakie elementy warto wykorzystać, by nadać wnętrzu charakterystycznego wyglądu?

Zastosowanie starej cegły

czerwona stara cegła z fugąOdpowiednio urządzone mieszkanie może spełniać się w swojej praktycznej funkcji, ale również estetycznej. Obecnie coraz powszechniejsze jest łączenie ze sobą różnych materiałów, jak również stylów. Wcale jednak nie oznacza to, iż w mieszkaniach, czy domach pojawia się miszmasz. Wszelkiego rodzaju projekty, które związane są z aranżacją wnętrz, są przemyślane. Bardzo dobrym materiałem dekoracyjnym i wykończeniowym jest drewno. Również meble wykonane z drewna na nowo wracają do łask. Świetnie sprawdzają się minimalistyczne stoły z drewnianym blatem i stalowymi nóżkami. Jednocześnie warto rozważyć także to, jak czerwona stara cegła z fugą, komponować się będzie z wnętrzem. Takie rozwiązaniem jest coraz częściej spotykane. Przede wszystkim materiał ten można wykorzystać we wnętrzach industrialnych. Charakteryzują się przede wszystkim odniesieniem do przestrzeni fabrycznych. Dlatego ich wystrój jest minimalistyczny i stylowy, a jednocześnie przemyślany i estetyczny. Często spotkać można tam elementy wykonane ze stali, także miedzi. Lampy charakteryzują się specyficznym wyglądem, podobnym do oświetlenia fabrycznego. Cegła dodatkowo podkreśli industrialny charakter wnętrza. Również w przestrzeniach rustykalnych, które nawiązują do wiejskiego, sielankowego stylu, można wykorzystać cegłę, jako materiał wykończeniowy, ale również dekoracyjny.

Istnieje także inne, alternatywne rozwiązanie, jeśli chodzi o starą cegłę. Jeśli ktoś nie ma możliwości bezpośredniego wykorzystania tego materiału, może pokusić się o płytki w motywie starej cegły z fugą. Dzięki temu można wykończyć tak wiele przestrzeni. Jednocześnie, rozwiązanie takie stanowić będzie element dekoracyjny chociażby kuchni, a w szczególności przestrzeni pomiędzy blatem roboczym, a szafkami wiszącymi. Ważny jest jednak odpowiedni dobór designu mebli.