Gdzie jeść lunche w białostockich restauracjach?

Bardzo lubię próbować nowych smaków oraz potraw z różnych regionów naszego pięknego kraju. Razem z mężem często odwiedzamy miejsca, w których mamy okazję celebrować nowe przysmaki oraz różne potrawy kuchni regionalnych. Ostatnio zawitaliśmy nad Podlasie, w którym spędzaliśmy urlop. Postanowiliśmy skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej regionu i spróbować nowych rzeczy.

Gdzie jeść najlepsze lunche w białostockich knajpach?

gdzie zjeść w białymstoku lunchPewnego dnia, spacerowaliśmy po pięknym i wspaniałym centrum Podlasia, podziwiając widoki i przepiękną architekturę. Wówczas, zaczęliśmy się zastanawiać gdzie zjeść w Białymstoku lunch. Spacerując po przepięknych uliczkach miasta, natrafiliśmy na jedną z restauracji polecanych w przewodniku. Po wejściu do lokalu moim oczom ukazała się bardzo ładnie urządzona restauracja. Gd usiedliśmy do stolika, postanowiliśmy skorzystać z dań kuchni regionalnej. Po jakimś czasie, do naszego stolika podano bardzo ciekawe dania obiadowe, nawiązujące do lokalnej kuchni. Zjedliśmy przepyszne kartacze oraz wspaniałą lekką zupę ziemniaczaną. Na deser zjedliśmy przepysznego sękacza i wypiliśmy bardzo pyszną kawę. Lunch oraz deser był naprawdę przepyszny, a my zgodnie stwierdziliśmy, że odwiedzimy tę restaurację ponownie. Nazajutrz, zgodnie z obietnicą ponownie wybraliśmy się do tej samej restauracji, w której po raz kolejny zjedliśmy przepyszny lunch. Podczas całego naszego pobytu w Białymstoku łącznie odwiedziliśmy kilkanaście restauracji, w których za każdym razem mieliśmy okazję kosztować przepysznych dań nawiązujących do regionu, w którym się znajdowaliśmy, ale również potraw kuchni włoskiej czy śródziemnomorskiej. Wszystkie dania serwowane nam w restauracjach były bardzo smaczne, a ich urozmaicony i bogaty smak na długo pozostał w naszej pamięci. Białystok pokazał nam, że na kulinarnej mapie Polski pełni szczególną rolę i potrafi miło i pozytywnie zaskoczyć.

Nasze wakacje zawsze obfitują w różne przygody. W tym roku mieliśmy okazję poznać nowe smaki związane ze wspaniałym regionem Podlasia, dzięki temu mogliśmy odkryć nowe potrawy i dania, które później odtwarzaliśmy w naszej domowej kuchni. Zgodnie stwierdziliśmy, że restauracje na Podlasiu stoją na bardzo wysokim i warto odwiedzić chociaż jedną z nich podczas pobytu na tych wspaniałych terenach.