Efektywna ochrona posadzek

 

Nawet jeśli stworzymy w naszym domu teoretycznie bardzo odporną posadzkę to i tak po jakimś czasie może się okazać, że będzie ona ulegała uszkodzeniom. Niektórzy z nas posiadają w domach posadzki betonowe, które jednak również po jakimś czasie ulegają uszkodzeniom. Szczególnie często słyszy się o tego typu problemach w przypadku przedsiębiorstw. W tym wypadku może się okazać, że posadzka będzie się uszkadzała jeszcze szybciej. Warto wiedzieć co można z tym zrobić. 

Sprawdzone metody zabezpieczania posadzek

trwała polimeryzacja posadzekPosadzki w zakładach przemysłowych są bardzo mocno narażone na szybsze eksploatowanie. W niektórych zakładach jest to szczególnie zauważalne. Jednak zgodnie z wytycznymi sanepidu oraz wielu innych organów często nie może być tak, że posadzka w miejscach pracy jest uszkodzona. W związku z tym konieczne bywa przeprowadzanie zabiegów pozwalających na zabezpieczanie posadzki. Obecnie szczególnie dużym uznaniem cieszy się trwała polimeryzacja posadzek. Do tego typu zadań wykorzystywane są odpowiednie substancje chemiczne, które mogą zabezpieczyć posadzkę bardzo dokładnie. Polimeryzację posadzek przeprowadzają obecnie specjaliści z firm, które świadczą na co dzień usługi z tym związane. Pracownicy takowych firm doskonale wiedzą od czego należałoby zacząć prace związane z zabezpieczaniem posadzek przed uszkodzeniami. Otóż pierwszym krokiem, którego absolutnie nie można pominąć jest bardzo dokładne wyczyszczenie posadzki. Do tego typu zadań wykorzystywane są urządzenia zwane myjkami szorującymi. Wykonują one obrotowe ruchy głowicami i oprócz tego, że czyszczą posadzkę to dodatkowo zbierają one zanieczyszczenia sypkie. Dodatkowo warto zauważyć, że po takim czyszczeniu posadzka wygląda jak nowa. Dopiero po dokładnym wyczyszczeniu i wyschnięciu posadzki można przystąpić do nakładania preparatów pozwalających na stworzenie warstwy ochronnej.

Po przeprowadzeniu polimeryzacji posadzek tworzy się na nich bardzo cienka, bezbarwna warstwa ochronna. Dzięki temu, że nie ma ona koloru to nie będzie łatwo ją nawet zauważać. Warto dodatkowo zaznaczyć, że warstwy polimerowe sprawiają że posadzka staje się antybakteryjna oraz antygrzybiczna. W związku z tym tego typu zabiegi pielęgnacyjne warto przeprowadzać w lokalach gastronomicznych.