Efektowny sufit napinany

Większość osób, wykonując remont pomieszczeń mieszkalnych, najwięcej uwagi poświęca ścianom i podłogom, gdyż są najbardziej widoczne. Jednakże nie można pomijać sufitu, który równie dobrze może się stać centralnym miejscem w pomieszczeniu.

Jak wyglądają sufity napinane w mieszkaniach?

Sufit napinany 3 dMogłoby się wydawać, że na sufit się nie patrzy, bo przecież znajduje się wysoko nad naszymi głowami. Jednakże prawda jest zupełnie inna i z pewnością, jeżeli znajdą się na nim plamy, to każdy to od razu zauważy. Tak naprawdę jest to powierzchnia, która się nie brudzi i często stanowi element dekoracyjny, zatem warto ją wykorzystać. W ostatnich latach jest bardzo popularny sufit napinany 3 d, który może zajmować całą przestrzeń lub tylko jej część. Jest to nowoczesny sposób na oryginalną dekorację pomieszczenia. Jest on podświetlony, idealnie gładki i sprawia wrażenie przestrzennego. Idealnie się sprawdzi w salonie, przedpokoju, pokoju dziecka czy nawet sypialni. Składa się on z profilu mocowanego na ścianach i specjalnej membranie podgrzanej i rozciągniętej na stelażu. Jej zaletą jest niesamowita gładkość i równość powierzchni. Sufit napinany (naciągany), jest płaszczyzną elastycznego materiału, którego montaż jest bardzo prosty i szybki. Profesjonalna firma jest w stanie go wykonać w ciągu kilkunastu godzin. Jeżeli chodzi o cenę sufitu napinanego, to w zależności od modelu, może to być od stu do stu dwudziestu złotych za metr kwadratowy lub niecałych dwustu złotych, przy wielopoziomowych sufitach.

Sufity z trójwymiarowym efektem stają się dziś coraz popularniejsze, ponieważ są niesamowicie efektowne i też łatwe w montażu. Przy zgaszonym świetle nie są one widoczne, gdyż dopiero po jego włączeniu ukazują się piękne nadruki o wyjątkowej głębi kolorów.