Duże parasole w ogrodzie

Lato to najprzyjemniejszy okres, który możemy spędzić relaksując się w ogrodzie. Każdy, kto posiada chociaż kawałek takiej przestrzeni jest zazwyczaj bardzo z tego faktu zadowolony i dlatego też stara się ją odpowiednio zagospodarować. Wśród zieleni dobrze relaksuje się na meblach ogrodowych, na których można się odpowiednio rozłożyć i cieszyć odrobiną spokoju. Najbardziej problematyczne jest wówczas tylko zbyt duże słońce.

Tani parasol kwadratowy do ogrodu

tanie parasole ogrodowe kwadratoweLetnie słońce potrafi być bardzo męczące, zwłaszcza, gdy temperatura na zewnątrz jest wysoka. W takim przypadku wypoczynek w ogrodzie może być nieprzyjemny. Trzeba wtedy szukać jakoś schronienia przed nadmiernym nasłonecznieniem w cieniu dużych drzew lub też pod parasolem. Duże i tanie parasole ogrodowe kwadratowe dają odpowiednio duży cień, pod którym możemy się schronić. Taki parasol umieszczamy zwykle w miejscach gdzie będziemy wypoczywać, czyli na tarasach, w miejscach, gdzie mamy stolik lub hamak. Takie parasole mają średnicę nawet kilku metrów. Ma to jednak tą wadę, że tak duża powierzchnia wymaga stabilnego zamocowania do podłoża i odpowiednio mocnej konstrukcji. Siła wiatru, która może unieść taki parasol bez problemu uniesie także obciążnik ważący kilkadziesiąt kilogramów. Stąd też najlepiej jest taki parasol przymocować do ściany lub jakiegoś fundamentu, który będzie stanowił odpowiednie obciążenie i nie pozwoli go porwać. Można też uchronić się przed jego porwaniem, jeśli tylko będzie się go składać w momencie, gdy go nie używamy. Oczywiście trzeba o tym odpowiednio pamiętać, co jest raczej rzadko kiedy stosowane i nie sprawdza się tak dobrze. Nawet dedykowane podstawy do takich parasoli radziłbym brać z dystansem, gdyż one raczej dobrze to wyglądają tylko i wyłącznie na wystawie, a z praktycznym zastosowaniem mają niewiele wspólnego.

W niektórych miejscach, o dużej powierzchni zamiast parasolów można użyć także parawanów czy też namiotów. Można także tam rozstawić kilka parasolów jeden obok drugiego, co da w sumie ten sam efekt. Parasole mogą także być ozdobą naszego domu, ponieważ nie muszą to być zwykłe szare osłony. Wiele parasoli jest różnokolorowych o ciekawych barwach, które świetnie będą wyglądały w naszym ogrodzie. Są także parasole o barwach stonowanych, które bardziej wtapiają się w naturę.