Dorodne sadzonki miskanta olbrzymiego

Mam duży, ale wąski ogród, który mieści się między dwoma działkami. Chciałabym zapewnić sobie oraz rodzinie więcej prywatności odgradzając się od sąsiadów. Preferuje naturalne rozwiązania i chciałabym aby osłonę stanowiły rośliny.

Miskant olbrzymi w ogrodzie

miskant olbrzymi sadzonkiDom z ogrodem odziedziczyłam po babci, która w ostatnich latach życia nie miała już sił na pielęgnacje zieleni. Ogród jest strasznie zapuszczony i rosną w nim chwasty wysokości dwóch metrów. Chciałabym aby ogród na nowo mógł zachwycać i być funkcjonalny. Jednak nie mam zbyt wielu funduszy, a większość oszczędności, jakie mamy zostanie wykorzystana na remont domu. Zabierając się za prace w ogrodzie nie wiedziałam do końca jakich roślin mi potrzeba. Wąski długi ogród mieszczący się między dwoma innymi ogrodami był odsłonięty na widok praktycznie każdego. Chciałam aby to się zmieniło i aby w ogrodzie zapanowała atmosfera intymności. Przy braku funduszy zaczęłam zastanawiać się jak mogłabym osłonić się od sąsiadów. Inspiracji szukałam podglądając ogródki znajomych oraz szukając pomysłów w internecie. Tak trafiłam na roślinę, która dorasta do 2-3.5 metra wysokości jest odporna na mróz i stanowi idealną osłonę przed ludźmi. Miskant olbrzymi ma bardzo dekoracyjne liście, które są zielone z kremowymi lub białymi paskami. Sadzonki mają pokrój fontannowy i charakteryzuje się szybkim wzrostem. W internecie wpisałam miskant olbrzymi sadzonki i znalazłam sklep ogrodniczy, który oferował piękne zdrowe sadzonki w korzystnej cenie. Miskant lubi stanowisko słoneczne, osłonięte od wiatru. Znosi też stanowiska pół cieniste. Jest mrozoodporny, lubi glebę żyzną o dobrej przepuszczalności. Miskant świetnie wygląda w rabatach ogrodowych oraz jako żywopłot.

Zakupiłam kilka sadzonek miskanta i jestem bardzo zadowolona. Roślina bardzo szybko się rozrasta i ma bardzo gęste liście. Mam teraz piękny naturalny żywopłot, który zasłania mnie od sąsiedztwa. Oprócz tego mój żywopłot kwitnie od lipca do września.