Domowe sposoby na kolkę noworodka

 

Jeżeli u naszego malucha wystąpią objawy kolki to musimy niezwłocznie działać. Pamiętajmy o tym, iż w takiej sytuacji liczy się przede wszystkim szybkie działanie, a także nasz spokój, ponieważ dziecko doskonale wyczuwa emocje swojego rodzica. Kiedy będziemy spokojni wszelkie domowe metody pomogą maluchowi o wiele szybciej, a my nie będziemy musieli myśleć o podawaniu mu leków farmakologicznych, co jest bardzo istotne dla naszego dziecka.

Wartościowe domowe metody przeciw kolce

co pomaga na kolki u niemowlakaNiezależnie od tego czy jest to nasze pierwsze dziecko, czy kolejne każdy rodzic tak samo obawia się o swojego malucha, a tym bardziej, gdy cierpi z powodu kolki. To przypadłość, która spotyka ponad połowę noworodków i najczęściej sprzyja jej złe ułożenie dziecka w trakcie karmienia, a także wiele innych kwestii, przez które do ust naszego malucha dostaje się powietrze. Mimo to nie powinniśmy obwiniać się za wystąpienie tego problemu, a od razu reagować. Jeśli zastanawiamy się nad tym co pomaga na kolki u niemowlaka to odpowiedzią jest przede wszystkim czas i spokój. Gdy się stresujemy nasz maluch to odczuwa, dlatego nie możemy mu pozwolić na to, aby przejął nasze emocje. Następnie udajmy się do przewietrzonego pomieszczenia, w którym panuje cisza i spokój oraz nie będą nas rozpraszać żadne bodźce dźwiękowe. Jedną z lepszych metod jest kąpiel w ciepłej wodzie albo stosowanie termoforu lub kompresu. Ciepło pozwala na rozluźnienie brzucha dziecka. Innym sposobem jest położenie dziecka na plecach i podkurczenie mu nóg do brzuch. Warto spróbować też masażu pleców albo brzuch zgodnie z ruchem wskazówek zegara, jednak nie róbmy tego dłużej niż parę minut. Niektórzy rodzice podają swojemu malcowi również napar z kopru włoskiego, który powinien pomóc. Istnieje bardzo dużo metod na złagodzenie kolki u naszego dziecka.

W przypadku wystąpienia kolki u naszego noworodka warto jest zachowa spokój i wziąć dziecko na ręce. spędźmy z nim czas kołysząc je i przytulając do swojej piersi. Warto też pomyśleć o innych metodach, które znacznie ułatwią nam ten trudny czas. Nie warto od razu sięgać po leki, jednak jeśli nic nie pomaga to nie wahajmy się, ponieważ nasze dziecko odczuwa bardzo duży ból. Pamiętajmy też o zmianach przy karmieniu i większej kontroli.