Dobre wkręty do płotów

Aby płot stał pewnie i nie tracił wytrzymałości z czasem trzeba zastosować dobre drewno oraz wkręty. Nad tym drugim często ludzie się zbytnio nie zastanawiają, a jest to błąd. Dobry wkręt potrafi niwelować niewielkie uszkodzenia w płocie, które powstają podczas mechanicznych zmian struktury drewna. Być może brzmi to skomplikowanie, ale tłumacząc to językiem ogólnym, wszystko jest jak najbardziej sensowne i zrozumiałe, nawet dla ludzi, którzy nie znają się na takich rzeczach

Po co stosować dobre wkręty?

wkręty ciesielskieWkręty mają kluczowe znaczenie podczas robienia płotów. Napisałem, że dobre wkręty ciesielskie mogą niwelować uszkodzenia w płocie. W jaki sposób? Sztacheta może się wygiąć lub skręcić w wyniku działania warunków atmosferycznych. Dzieje się tak, ponieważ oddaje ona wchłoniętą wilgoć lub jest nagle przesuszana przez słońce. Zwykły wkręt nie utrzyma tak mocno sztachety w ogrodzeniu, jak wkręty ciesielskie. Jeśli je zastosujesz z pewnością nie będziesz miał takiego problemu, ponieważ deska będzie trzymać się sztywno. Poza tym wkręty mają jeszcze inne zalety, które warto jest poznać. Jedną z nich jest na przykład to, że ich gwint jest mocniejszy. Sztacheta nie odpadnie z płotu w wyniku nawet mocnego uderzenia. Są to kwestie, o których często nie myśli się na etapie budowy ogrodzenia, ale wychodzą po kilku latach. Jak wiadomo, drewno ma właściwości higroskopijne. Powłoka wkręta zabezpiecza go przed tworzeniem się na nim rdzawych nalotów. Nie ma ryzyka, że wkręt pęknie i przestanie trzymać. Dzięki temu nie będzie trzeba naprawiać płotu, nawet po dziesięciu latach. Tymi wkrętami można przymocować sztachetę zarówno do konstrukcji drewnianej, jak i metalowej. Wszystko zależy od tego, na jakim ogrodzeniu Ci zależy. Ja lubię ogrodzenia w całości wykonane z drewna, ponieważ według mnie wyglądają lepiej.

Mając dobre wkręty dużo łatwiej jest zrobić ogrodzenie, które będzie wytrzymałe przez wiele lat. Do tego liczy się jego wygląd. Można kupić wkręty, których główki robione są z wysoką estetyką, a nawet ze stylizacją. Kwestia ceny, ale w tym przypadku różnice są minimalne, zauważalne dopiero przy robieniu ogrodzenia długości kilku kilometrów. Zakładam, że nie masz aż tak dużej posesji, lecz standardowy dom z dużym ogrodem. Będziesz z tych wkrętów zadowolony.