Do wybitej szyby musiałem wzywać szklarza

Nasze mieszkanie znajduje się na parterze w dużym i nowoczesnym bloku na niedawno wybudowanym osiedlu. Mieszkam z żoną i synkiem, który bardzo lubi grać w piłkę nożną. Na całe szczęście ma pod domem plac zabaw i mini boisko do piłki nożnej. Nie jest to takie dobre dla właścicieli mieszkań znajdujących się na parterze, o czym sami mogliśmy się całkiem niedawno przekonać. Pewnego wieczoru zrobił się w domu ogromny huk.

Potrzebne było pilnie pogotowie szklarskie

Usługi szklarskie w WarszawieZawsze mi się wydawało, że szyb w oknie plastikowym nie da się wybić na wylot. Tymczasem jakimś cudem piłka z boiska znalazła się w naszej kuchni. I to wpadła do niej z takim hukiem, że przez chwilę miałem same czarne myśli. Na szczęście okazało się, że to tylko wybita szyba. Oczywiście w kilka sekund po tej sytuacji mój synek razem z kolegami dzwonili już do drzwi naszego mieszkania. Chciałem ich trochę postraszyć groźną miną, ale wolałem po prostu powiedzieć im, że coś wymyślimy i naprawimy szybę zanim wieść o niej rozniesie się po cały osiedlu. Wiadomo, ze potrzebne nam były błyskawiczne usługi szklarskie w Warszawie, ale były już dosyć późne godziny wieczorne i wszyscy szklarze w okolicy mieli już zamknięte. Przypomniałem sobie, że przecież jest coś takiego jak pogotowia szklarskie. To było to, co mogłem zrobić w danej chwili najlepszego. Po prostu zadzwoniłem do takiej firmy i zamówiłem jej pilną wizytę na już. Na szczęście udało się to załatwić i już po dwóch godzinach w oknie miałem wstawioną nową szybę. Na szczęście szklarze mieli gotową szybę klejoną w takim standardowym wymiarze jak nasze okno kuchenne. Bo nie wszystkie warsztaty szklarskie robią takie szyby do tego typu okien. Przy okazji pan szklarz działający w trybie pogotowia powiedział mi kilka ciekawostek o nowoczesnych elementach wykończenia wnętrz wykonanych z tego tradycyjnego tworzywa.

Boisko tuż pod oknami mieszkania to na pewno duże udogodnienie dla naszego dziecka. My przekonaliśmy się, że mogłoby ono jednak znajdować się odrobinę dalej. Powiedziałem małym piłkarzom, że jak jeszcze raz trafią w takie okienko to nie pozwolę im więcej z tego boiska korzystać. Chociaż i tak bym tego nie zrobił nawet jakby sytuacja się powtórzyła. Na wszelki wypadek numer telefonu na pogotowie szklarskie wpisałem sobie do telefonu.