Dlaczego wybór odpowiednich listew jest taki ważny?

Przed dokładnym rozplanowaniem remontu większość osób nie zdaje sobie do końca sprawy z tego, ilu materiałów potrzebuje. Wbrew pozorom położenie drewnianych paneli to nie tylko kwestia przygotowania odpowiedniego podłoża – zazwyczaj należy też dokupić wiele dodatkowych elementów, które uchronią podłogę przed uszkodzeniami mechanicznymi i poprawią jej żywotność. Dlatego dobrze zaplanowany remont to zmniejszenie ryzyka pojawienia się dodatkowych kosztów w jego trakcie.

Gdzie dobre listwy, tam wytrzymała podłoga

listwy do płytekTo mit, że niektóre rodzaje podłóg nie potrzebują dodatkowego wykończenia. Nawet kiedy chodzi o remont kuchni czy łazienki, gdzie podłoże zazwyczaj ułożone jest z płytek, nie spełni ono dobrze swojej funkcji jeśli nie będzie odpowiednio zabezpieczone. Dlatego wbrew pozorom listwy do płytek to element, który posiada wiele istotnych funkcji. Jedną z nich są z pewnością względy estetyczne. Listwy pomagają zamaskować ewentualne niedociągnięcia, które często powstają przy krawędziach podłogi. Dzięki temu wnętrze sprawia wrażenie dobrze zaaranżowanego i wykończonego. Listwy zawsze warto wybierać samodzielnie, zamiast zostawiać te kwestie osobie remontującej łazienkę, ponieważ można wówczas lepiej je dopasować do charakteru całego wnętrza i tym samym uzyskać wymarzony efekt. Oprócz funkcji dekoracyjnej listwy pełnią także rolę ochronną. W pomieszczeniach narażonych na szkodliwe działanie wysokich temperatur albo wilgoci chronią przed przemakaniem i niszczeniem się płytek. Warto jednak pamiętać, żeby wybrać listwy z odpowiedniego materiału. W przypadku wilgotnych pomieszczeń nie do końca sprawdzą się listwy wykonane z drewna – lepszym wyborem będą listwy PCV. Zazwyczaj można wybierać spośród ich różnych wysokości, dlatego świetnie się sprawdzą w różnych aranżacjach. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a ich cena nie jest zbyt duża, dzięki czemu nie trzeba się bać, że remont za bardzo nadszarpnie domowy budżet.

Przed rozpoczęciem remontu warto zadbać o to, by wystarczył on na jak najdłuższy czas i nie przekraczał możliwości finansowych danej osoby. Wbrew pozorom nie tak trudno jest to osiągnąć. Wystarczy skrupulatnie zaplanować każdy szczegół oraz dobrać materiały, które spełnią wymagania zarówno estetyczne, jak i praktyczne.