Dedykowana myjka dla dziecka

 

Wiele dzieci bardzo lubi długie kąpiele. Łazienka po ich zabawie w wodzie przypomina jedno wielkie jezioro, jednak wbrew pozorom powinniśmy doceniać takie nastawienie wśród maluchów. Są bowiem, też takie które na samo słowo „kąpiel” reagują histerycznie, a każde zanurzenie w wodzie kończy się płaczem.

Myjka niezastąpiona od pierwszej kąpieli

myjka dla dzieciW sytuacji kiedy nasze dziecko panicznie boi się kąpieli powinniśmy podejść do niej bardziej jak do zabawy. Nie traktujmy tego rytuału jak przykrego obowiązku, ale jako kolejne środowisko do zabawy dla naszej pociechy. Aby urozmaicić wieczorną toaletę warto dorzucić do wanny zabawki, a produkty myjące dopasować do wieku i zainteresowań naszego dziecka. Dobrym pomysłem może okazać się myjka dla dzieci w kształcie ich ulubionej postaci z bajki. Sprawi to, że dziecko bez problemu pozwoli na czyszczenie skóry przy jej pomocy. Pamiętajmy, że świat który nas otacza, nasz malec postrzega w zupełnie inny sposób. Przedmioty mu nie znane, wyglądające na groźne odstraszają go. Kolorowe zabawki do kąpieli sprawią więc, że z radością wejdzie do wanny, a nawet niechętnie będzie chciał ją opuścić. Pamiętajmy również, że myjki dedykowane dla maluszków są wykonane z materiału, który jest delikatny dla wrażliwej skóry. Z takich myjek możemy korzystać już od pierwszych dni naszego malca, bez obaw, że wyrządzi ona jakiekolwiek skutki uboczne. Większość z nich wykonana jest z włókna bambusowego, który jest delikatny oraz miękki w dotyku.

Warto już od pierwszych dni przyzwyczajać dziecko i zachęcać do kąpieli. Pamiętajmy jednak, że wszystko co jest potraktowane jak zabawa z pewnością przypadnie do gustu każdemu maluchowi. W wyborze produktów do kąpieli dla dzieci na chwilę obecną ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia ze względu na dynamiczny rozwój produktów dla dzieci.