Czyszczenie dywanów – jak powinno przebiegać?

Dywany i wykładziny są w ciągłym użyciu. Jeśli posiadamy takie w jasnym kolorze, położone w ciągu komunikacyjnym, to zapewne pewnego dnia zorientujemy się, że możemy na dywani zobaczyć wyraźnie wydeptaną ciemną ścieżkę – kurz i brud wdeptane głęboko we włókna. Aby ominął nas ten przykry obrazek, powinniśmy regularnie dbać o nasze dywany. Nie tylko należy je często odkurzać, ale także stosować właściwe środki piorące.

Pranie dywanu – samodzielne czy nie?

pranie dywanówJeśli dywan jest narażony na mocne zużycie, to powinniśmy odkurzać go nawet codziennie. Mniej używane można odkurzać raz na tydzień, dzięki temu ograniczymy ilość zanieczyszczeń między włóknami. Dwa, trzy razy do roku możemy dywan odświeżyć samodzielnie, stosując odpowiednie środki, takie jak pianki i proszki do prania dywanów. Należy je nałożyć na całej powierzchni i starannie wetrzeć między włókna, a po upływie określonego czasu dywan odkurzamy i cieszymy się jego ładniejszym wyglądem. W przypadku większych, uporczywych plam, można zastosować specjalne środki na mocniejsze zabrudzenia, które powinny pomóc nam w pozbyciu się tego kłopotu. Czasem jednak to za mało, a do tego nawet regularne domowe pranie może okazać się niewystarczające. W takiej sytuacji można skorzystać z usług firmy, która oferuje profesjonalne pranie dywanów. Pracownicy posługują się wysokiej klasy sprzętem, który pozwala szybko i dokładnie usunąć różne trudne plamy, mają też do dyspozycji skuteczne środki piorące. Po takim praniu dywan nie tylko nie ma już plam, ale odzyskuje wyraziste kolory, a włosie znów jest miękkie i puszyste a nie zbite i sztywne. Dzięki praniu dywanów można pozbyć się groźnych bakterii i roztoczy, co może mieć spory wpływ na zdrowie nasze i naszych dzieci, szczególnie jeśli maluchy często bawią się na dywanie. Aby nasz dywan był nie tylko czysty, ale i bezpieczny, powinniśmy zdecydować się na metodę parową.

Właściwa troska o dywan znacznie przedłuża jego żywotność. Przed długi czas będzie on pięknie się prezentował na podłodze i stanowił ozdobę wnętrza. Poza zwykłym odkurzaniem i domowymi sposobami na czyszczenie, warto także skorzystać z usług profesjonalistów, którzy doskonale znają się na rzeczy. Z ich pomocą dywan będzie nie tylko czysty, ale też na powrót bezpieczny dla naszego zdrowia, bo pozbędziemy się groźnych mikroorganizmów.