Czym jest Twill?

Świat koszul bywa światem, który często jest lekceważony w kontekście krawiectwa przez zwykłe osoby. Dla wielu ludzi koszula to koszula i nic ponadto. Niemniej jednak, mało kto wie, że po większym zagłębieniu się w tematykę, to koszule i materiały z jakich są one wykonane to coś, co jest tematem niezwykle szerokim. Co do materiałów, jednym z nich jest tak zwany Twill. Czym on jest i jak wygląda? 

Podstawowy materiał koszul

koszula twillWielu krawców oraz producentów koszul decyduje się na korzystanie z różnorodnych materiałów, z czego warto pamiętać o tym, że każdy z nich ma swoje wady i zalety. Niemniej jednak, jednym z najbardziej popularnych materiałów w kontekście szycia koszul jest właśnie Twill. Przede wszystkim, jest to materiał, który używany jest w bardziej eleganckich koszulach w przeciwieństwie do casualowych. Cechuje go przede wszystkim tak zwany diagonal, czyli sposób tkania po skosie. Często go można w koszulach biznesowych, dżinsowych oraz zwykłych. Ponadto, cechuje się on odpornością na zagniecenia oraz rzucającą się w dotyk fakturą. Warto również wspomnieć o tym, że koszula Twill jest z natury stworzona na bazie materiału wełnianego o bardzo dużym nachyleniu. Jednakże, materiał ten nie jest bez krytyki. przede wszystkim, jedną z najbardziej głośnych krytyk wobec tego materiału jest to, że człowiek nie będzie wyglądał w nim tak świeżo i elegancko jak w przypadku innych koszul, co jest dość sporą krytyka.

Jak więc możemy zauważyć, materiały koszulowe są czymś, co pozostaje swojego rodzaju tajemnicą dla osób, które są niewtajemniczone. Przede wszystkim warto pamiętać, że koszula może być uszyta z różnych materiałów i każdy z nich cechuje się praktycznie czymś innym. Przed potencjalnym zakupem zdecydowanie warto jest się zastanowić nad różnorodnymi materiałami.