Czy grzejniki stalowe to dobry wybór?

 

Ogrzewanie domu to bardzo istotna kwestia. Ważny jest tutaj nie tylko wybór odpowiedniego pieca, który spełni nasze zapotrzebowanie na ciepło i dostarczy je na całą powierzchnie użytkową. Równie ważne w całym systemie są właściwie dobrane grzejniki, odpowiedzialne za rozprowadzenie energii wytworzonej w kotle spalającym. Oprócz swojej praktycznej funkcji dobrze jest, gdy elementy te stanowią spójną całość z charakterem wnętrza i jego stylistyką.

Zalety grzejników stalowych

grzejnik stalowy diamondNa szczęście w zapomnienie odeszły już czasy, kiedy to grzejniki było mało atrakcyjnym, aczkolwiek koniecznym wyposażeniem wnętrza. Oferta dostępnych wówczas modeli nie była nawet po części bogata tak, jak dziś. Aktualnie producenci oferują nam nie tylko znacznie bardziej ekonomiczne rozwiązania, ale także dużo bardziej estetyczne wizualnie. Nie musimy już zastanawiać się, jak skutecznie ukryć grzejnik we wnętrzu – wręcz przeciwnie – niekiedy te elementy są celowo eksponowane i stanowią prawdziwą ozdobę pomieszczenia. Ale oprócz tego, że grzejnik powinien być ładny, jeszcze ważniejsza kwestią jest jego funkcjonalność i ekonomiczność pracy. Wpływ na to ma materiał, z którego element został wykonany. Największą popularnością cieszą się te wykonane ze stali. Doskonałym przykładem połączenia estetycznego wyglądu i praktyczności jest grzejnik stalowy Diamond. Charakteryzuje się on stosunkowo niewielkimi rozmiarami i relatywnie wysoka mocą. Najczęściej kupowane są modele płytowe, które doskonale wpisują się w różne stylistyki wnętrz. Jedynym zastrzeżeniem do wykorzystania tego typu rozwiązań są instalacje otwarte, bowiem stal źle reaguje na obecność tlenu w systemie. Tutaj znacznie lepiej sprawdzą się grzejniki aluminiowe, które doskonale współgrają z nowoczesnymi kotłami. Jest to także idealna opcja wówczas, gdy znaczenie ma waga elementu. Niekiedy ściana nie jest w stanie wytrzymać obciążenia grzejnikiem stalowym czy żeliwnym. Wówczas aluminium wydaje się świetną alternatywą.

Odpowiednio dobrane grzejniki to element konieczny każdego lokalu. Jedyną alternatywą jest ogrzewanie podłogowe, aczkolwiek nadal nie jest to rozwiązanie popularne i nie zawsze można je zastosować. Na szczęście oferta producentów jest na tyle szeroka i atrakcyjna, że ten końcowy element systemu cieplnego, odpowiedzialny za rozprowadzenie ciepła do każdego z pomieszczeń, może stać się prawdziwą ozdobą wnętrza.