Czarter dobrego jachtu w Chorwacji

Mając patent żeglarski można pływać po egzotycznych morzach zawsze wtedy, kiedy mamy na to ochotę. Nie potrzebujemy nawet własnego jachtu. Jest coś takiego jak czarter. Czym on jest? Opowiem na przykładzie Chorwacji, ponieważ taka umowa jest tam dość tania. Dzięki temu każdego roku korzystam z niej, wynajmując sobie własny jacht na pewien okres. Warto się tym zainteresować, jeśli mamy uprawnienia do sterowania łodziami tego typu. 

Czym jest czarter jachtu w Chorwacji?

tani czarter jachtu w ChorwacjiCzarter jest to umowa pomiędzy dwoma stronami. Tani czarter jachtu w Chorwacji polega na tym, że armator, czyli osoba posiadająca własną flotę wynajmuje Tobie jacht, w zamian za pewną opłatę oraz kaucję zwrotną. Na jachcie może znaleźć się profesjonalny sternik, który pracuje dla armatora. Jest to jednak niewymagane, jeśli masz doświadczenie w sterowaniu łodziami. Dzięki takiej umowie możesz za niewielkie pieniądze wynająć jacht, a następnie udać się nim w morze. Jednak przed wynajęciem musisz zapoznać się z regulaminem, który jasno określa wszystkie kwestie bezpieczeństwa, a także sprawy związane z kaucją. Nic nie może zostać uszkodzone podczas wynajmu, ponieważ nie uzyskamy kaucji zwrotnej. Dodatkowo trzeba pamiętać o tym, że armator będzie wymagał pokazania przez nas pozwolenia na sterowanie jachtem. Potrzebny będzie certyfikat, który jest respektowany na terenie całej Unii Europejskiej. Taki patent wyrobisz sobie w Polsce, na przykład na Zalewie Solińskim. W Chorwacji będzie on jak najbardziej respektowany. Będziesz mógł skorzystać z czarteru. Myślę, że spodoba Ci się taka opcja, ponieważ możesz poczuć się jak najbardziej wolnym człowiekiem i płynąć przez wody mórz i oceanów. Zazwyczaj opłaty pobierane są za dzień eksploatacji danego jachtu. Od tego, jaką łódź wybierzemy zależy to, ile zapłacimy po dopłynięciu do doku danego armatora. 

Pływanie takim jachtem jest najlepszą formą spędzenia wakacji. Możesz zabrać rodzinę lub znajomych i cieszyć się niesamowitą przygodą. Szczególnie jeśli lubisz nurkować, jest to świetna opcja na realizowanie się w tym. Ty decydujesz, w którym miejscu rzucisz kotwicę i zanurzysz się w morzu. Nie musisz trzymać się chorwackiej linii brzegowej. Każdy armator ma nadajniki GPS w jachtach, dlatego nie ma takiej potrzeby.