Co warto wiedzieć o wypożyczalni samochodów?

Wypożyczalnie samochodów są obecnie bardzo przydatną formą pomocy dla kierowców, którzy nie posiadają własnego pojazdu, uszkodzili go lub chcą sprawić prezent bliskiej osobie. Powodów do skorzystania z usług wypożyczalni jest mnóstwo – zazwyczaj kierowcy decydują się na wybór tańszych modeli, aby szybciej dojechać do pracy lub bardziej pojemnych, rodzinnych samochodów, żeby wybrać się na komfortową wycieczkę.

Jak funkcjonuje wypożyczalnia samochodów?

dobra wypożyczalnia samochodów z łodziChcąc wypożyczyć samochód, czy to osobowy, czy dostawczy, na początku warto przejrzeć dostępne propozycje na stronie internetowej firmy. Współcześnie praktycznie każda wypożyczalnia umieszcza swoją ofertę w internecie, aby wygodnie móc odpowiedzieć na potrzeby klientów. Zazwyczaj w asortymencie wypożyczalni można znaleźć niewielkie, tanie pojazdy, jak i nowoczesne, bardzo drogie samochody. O ile te pierwsze często dostępne są na miejscu, tak w przypadku droższych modeli, wypożyczalnia ściąga je z innych miejsc w kraju lub nawet z zagranicy. Dla osoby wypożyczającej pojazd nie robi to sporej różnicy – czasami jednak będzie to kosztowało dodatkowe kilkadziesiąt złotych. Po wybraniu interesującego samochodu i terminu wypożyczenia należałoby udać się bezpośrednio do salonu, z którego wynajmuje się pojazd. Tam należy przede wszystkim zapoznać się ze stanem technicznym auta – wypożyczający podpisuje oświadczenie, że znane są mu wszystkie ewentualne mankamenty i za pojawienie się nowych będzie musiał zapłacić. Przy podpisywaniu umowy warto również uwzględnić, czy chce się dodatkowe ubezpieczenie, czy nie. Co więcej, należy sprawdzić, czy pojazd ma limit kilometrów – jeżeli tak, to przekroczenie ustalonego progu będzie wymagało dodatkowej zapłaty. Dla młodych kierowców może być również ważne, czy dodatkowe opłaty naliczane są dla osób poniżej 26 (lub 21) roku życia. Polecana, dobra wypożyczalnia samochodów z Łodzi oferuje nie tylko szeroki asortyment pojazdów, ale też fachowe doradztwo.

Wybierając wypożyczalnię, nie należy sugerować się wyłącznie ceną wyświetlaną na pierwszej stronie. Wszystkie opłaty uwzględniane są dopiero po określeniu warunków współpracy – czasami brak kaucji, brak odpowiedniego wieku czy dodatkowe ubezpieczenie mogą sprawić, że cena wypożyczenie wzrośnie nawet o kilkaset złotych.