Ciekawe zabawki sensoryczne

W sklepach z zabawkami oraz sklepach z artykułami dla niemowląt znajdziemy przeróżne produkty, które są dostosowane do wieku dzieci. Im dzieci są starsze, tym bardziej skomplikowanymi i złożonymi zabawkami mogą się bawić.

Od jakiego wieku jest zabawka sensoryczna?

zabawki sensoryczne sklep onlineMaluchy do około końca pierwszego miesiąca życia nie są w stanie się bawić, gdyż mają bardzo słaby wzrok i też nie kontrolują swoich odruchów. Z każdym kolejnym miesiącem będą coraz sprawniejsze i zabawki staną się dla nich dostępne. Zanim maluch się nauczy chwytać jeszcze trochę czasu minie, ale z pewnością już teraz warto maluchowi dawać zabawki sensoryczne sklep online jest idealnym miejscem na ich zakup. Znajdziemy tu bardzo duży wybór przytulanek, kostek i piłek, które są wykonane z materiałów o różnej teksturze. Głównym celem zabawek sensorycznych jest stymulowanie malucha poprzez dotyk i badanie przez buzie, ponieważ na tym etapie rozwoju wszystko trafia do buzi. Przytulanki są najlepszym wyborem, gdyż są lekkie i miękkie, a wszystkie odstające elementy są mocno przytwierdzone. Mogą mieć plastikowe lub gumowe zawieszki o prążkowanej, włochatej czy dziurkowanej powierzchni. Dla malucha takie doznania są bardzo ciekawe i interesujące, ponieważ są nowe i dostarczają mu wielu informacji na temat świata. Warto też próbować podobnej zabawy zimnymi i ciepłymi przedmiotami. Przeważnie zabawki sensoryczne są przeznaczone dla dzieci już od pierwszego do nawet dziesiątego – dwunastego miesiąca życia. Maluchy chętnie po nie sięgają.

W sprzedaży znajdziemy przeróżne zabawki sensoryczne, które można maluchowi wsadzić do łóżeczka, powiesić jako karuzelę nad główką czy doczepić do budki w wózku. Są one bardzo praktyczne i z pewnością się sprawdzą przy każdym niemowlaku.