Body na lato

 

Ubranka dla noworodków i niemowlaków są tak małe, że z powodzeniem można by je zakładać lalkom. W sklepach znajdziemy ich bardzo duży wybór od znanych i mniej znanych producentów, a także masowo produkowane lub handmade.

Z czego są uszyte body dziecięce?

body z krótkim rękawem 56Przeważnie większość przyszłych mam ma już skompletowaną wyprawkę dla dziecka na kilka tygodni przed porodem. Nigdy do końca nie wiadomo jakiej wielkości urodzi się maluszek, dlatego najlepiej kupować dla niego ubranka w kilku najmniejszych rozmiarach. Najpopularniejszy dla noworodka jest rozmiar pięćdziesiąt sześć, ponieważ mieszczą się w nim maluchy mierzące od czubka głowy do pośladków od pięćdziesięciu do pięćdziesięciu pięciu centymetrów. W sklepach z artykułami dla niemowląt bez kłopotu kupimy body z krótkim rękawem 56 lub w nieco większym rozmiarze, który także jest zakładany noworodkom. Ten rodzaj ubranka jest najpopularniejszy, ponieważ jest łatwy w zakładaniu i ściąganiu oraz ułatwia wymianę pieluszki, dzięki rozpięciu w kroku. Body są dostępne także  długim rękawem albo na ramiączkach. Wszystkie modele są wykonane w całości z bezpiecznej bawełny, która pozwala skórze oddychać i pochłania nadmiar wody, przez co maluchy się w nich nie pocą. Można kupić body w wielu kolorach dedykowanych chłopcom i dziewczynkom, a co najważniejsze są one koloryzowane bezpiecznymi wodnymi farbami. Ogólnie dla niemowląt kupimy je w rozmiarach od pięćdziesiąt sześć do dziewięćdziesiąt osiem, ale bywają też w sprzedaży większe rozmiary.

Dzieci przeważnie noszą body do momentu, kiedy noszą pieluszki. Później rodzice zakładają im klasyczną bieliznę i podkoszulki w połączeniu ze spodenkami. Najczęściej maluchy je noszą do około drugiego roku życia, zatem sporo ich trzeba będzie kupić przez ten czas.