Bierzemy samochód w leasing

Skorzystanie z opcji leasingu jest szczególnie opłacalne wśród właścicieli działalności gospodarczych. Możliwe jest jednak skorzystanie z takiego rozwiązania także przez osoby prywatne, choć w takim wypadku opcja ta nie jest już tak bardzo korzystna. Choć leasing może być wzięty na różnorodne sprzęty (na przykład rolnicze czy maszyny), to najpopularniejszy wciąż pozostaje leasing samochodów.

Zalety leasingu samochodów

samochody leasing katowiceNa ryku dostępne są różne opcje leasingu, zarówno leasing operacyjny, jak leasing finansowy. Wybranie konkretnego rodzaju finansowania pojazdu będzie przekładało się zarówno na koszty, jak i na fakt, co stanie się z samochodem po zakończeniu umowy. Leasing operacyjny w swojej formie jest bardzo zbliżony do formy najmu, gdzie czas trwania umowy będzie obowiązywać co najmniej 40% normatywnego okresu amortyzacji. W tym wypadku amortyzacja pozostaje po stronie finansującego, natomiast raty leasingowe stanowią koszty uzyskania przychodu. Wykup możliwy jest po zakończeniu obowiązywania umowy. W przypadku leasingu finansowego jest on bardzo zbliżony do kredytu bankowego. Nie ma w takim przypadku wykupu, ponieważ po zakończeniu leasingu samochód przechodzi na własność na leasingobiorcę. Dodatkowo umowa zawarta jest na czas określony. Wybór odpowiedniego rodzaju leasingu będzie wpływał na fakt, czy dane rozwiązanie w kontekście danej firmy będzie opłacalne. Jeżeli interesują nas samochody leasing katowice będzie odpowiednią opcją. Możliwość wzięcia pojazdu w formie leasingu dla wielu właścicieli działalności gospodarczych wydaje się najlepszym rozwiązaniem, dzięki czemu ta forma pozostaje wciąż popularna. W przypadku, kiedy wciąż mamy wątpliwości, warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa oraz zorientować się, jakie opcje wybierają właściciele innych działalności gospodarczych, którzy już zdecydowali się na leasing i są z niego zadowoleni.

Reasumując, leasing nie jest nowością na polskim rynku i wciąż wielu właścicieli działalności gospodarczych decyduje się na takie rozwiązania. Możliwości jest wiele, dlatego właśnie warto dokładniej zapoznać się z zaletami oraz wadami leasingu operacyjnego oraz finansowego, a dopiero w dalszej kolejności dobrać taką opcję, która będzie dla nas najbardziej korzystnym rozwiązaniem.