Bezpieczeństwo dzięki monitoringowi osiedlowemu

Osiedla to duże zbiorowiska ludzi, można tam spotkać wiele ciekawych osób, ale niestety także tych, których wolelibyśmy unikać. Niestety nie mamy wpływu na to kto obok nas zamieszka, ani kogo spotkamy. Bardzo ważne jest bezpieczeństwo, dlatego na osiedlach coraz częściej montowane są monitoringi. Przekonaliśmy się na własnej skórze jak użyteczne jest to urządzenie.

Monitoring osiedlowy w walce ze złodziejem

monitoring osiedla bydgoszczNa naszym osiedlu regularnie dochodziło do kradzieży. Na początku to były drobnostki, komuś zginęła zapalniczka, innemu okulary itp. Myśleliśmy że to przypadek, ludzie są zabiegani i często gubią rzeczy.  Z czasem jednak te „przypadki” zaczęły być coraz częstsze, także ginęły bardziej wartościowe rzeczy. To nie mógł być przypadek, do kradzieży dochodziło tylko na naszym osiedlu, ktoś z nas musiał być za to odpowiedzialny. Postanowiliśmy zwołać radę osiedla, trzeba było coś z tym zrobić. Po naradzie doszliśmy do wniosku, że koniecznie trzeba zainstalować monitoring osiedla Bydgoszcz. Skontaktowaliśmy się z właścicielem, który poparł nasz wniosek, mieliśmy jednak sami znaleźć firmę, która go zamontuje, a on pokryje koszty. Nie ukrywając  firm było dosyć sporo, a nam zależało na jak najlepszej jakości. Udało nam się znaleźć firmę, która spełniała nasze oczekiwania oraz posiadała mnóstwo pozytywnych opinii. Ekipa szybko się uwinęła z pracą, postanowiliśmy kamery przetestować. Ku naszemu zdziwieniu obraz był bardzo wyraźny, na tyle aby ujrzeć dokładną twarz człowieka z wielu metrów. Monitoring miał funkcję nagrywania w podczerwieni, także nikt nie mógł im umknąć nawet podczas ciemnej nocy. Kamery zostały rozmieszczone tak, aby było widać każdy najmniejszy kąt osiedla. Byliśmy bardzo zadowoleni, tylko pozostało pytanie czy uda się nagrać złodzieja. Na szczęście nie trzeba było długo czekać, gdyż już następnego dnia złodziej został nagrany podczas próby kradzieży roweru.

Monitoring to bardzo użyteczne urządzenie, szczególnie w takich skupiskach ludzi jak osiedla. Każdemu zależy na bezpieczeństwie własnym, dzieci oraz swoich rzeczy. U nas często dochodziło do kradzieży, jednak monitoring bardzo szybko i skutecznie to zakończył. Teraz czujemy się bezpiecznie i nawet gdyby do czegoś doszło, mamy dowody w postaci nagrań.