Bazy pod lakiery do paznokci

 

Niezależnie czy malujemy paznokcie zwykłymi lakierami, czy nakładamy hybrydy – zazwyczaj każda z nas używa pod kolorowy lakier jakiejś bazy. Oczywiście przy manicure hybrydowym jest to krok, którego nie możemy ominąć, bowiem dzięki niemu lakier trzyma się płytki paznokcia. Teoretycznie w przypadku zwykłych lakierów można pominąć ten krok, jednak nie warto z niego rezygnować.

Jakie funkcje spełnia baza do paznokci?

lakier podkładowy do paznokciPrzede wszystkim jest to dodatkowe zabezpieczenie płytki przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ponadto lakier podkładowy do paznokci często pełni funkcję odżywki. Może zawierać witaminy i minerały wzmacniające płytkę, składniki, które mają przeciwdziałać łamaniu się i rozdwajaniu paznokci. Taką bazę możemy stosować solo, jeśli mamy ochotę na bardziej naturalny look. Paznokcie wtedy są błyszczące i bardzo często delikatnie rozjaśnione lub zaróżowione, w zależności od tego jaką odżywkę wybierzemy. Konieczność używania lakierów podkładowych do paznokci z pewnością zrozumieją zwolenniczki mocniejszych kolorów w manicure. Ciemne kolory, a już szczególnie te z czerwonym lub zielonym barwnikiem mają to do siebie, że mogą weżreć się w płytkę i pozostawić odcień nawet po zmyciu lakieru zmywaczem. Nie wygląda to estetycznie, a jedynym wyjściem jest wtedy zamalowanie płytki na nowo, a wiadomo że nie zawsze ma się na to od razu czas. Lakier podkładowy zwiększa także wytrzymałość manicure, podobnie jak top, czy nabłyszczacz, który kładziemy na koniec.

Lakiery podkładowe są dostępne w każdych drogeriach. Każda marka mająca w swojej ofercie lakiery do paznokci, ma również odżywki i bazy. Najlepiej wybierać takie lakiery, które są bogate w drogocenne składniki odżywcze – dzięki temu nie dość, że nasz manicure będzie trwały to utrzymamy płytkę paznokcia w dobrym stanie.

Więcej o lakierach podkładowych na: https://www.lafemme.pl/