Bawełniana przędza w rękodziele

 

Jeżeli uwielbiamy wszelkiego rodzaju robótki ręczne, a także nie wyobrażamy sobie rękodzieła bez eksperymentowania, to koniecznie powinniśmy skupić się na próbowaniu różnych rodzajów włóczek. Okazuje się, że do wyboru mamy również przędzę, która pozwala na wykonanie naprawdę bardzo dużych projektów, ze względu na swoje rozmiary.

Włóczka pochodząca z recyklingu

t shirt yarn przędzaTeraz już wiemy, że możliwości jest naprawdę wiele, ale wszystko oczywiście będzie zależeć od tego, co dokładnie chcemy wykonać. Przykładowo, jeżeli interesuje nas t shirt yarn przędza, to rzeczywiście z takiej włóczki najczęściej będziemy mogli wykonać między innymi dywany, koszyki, czy też podkładki na stół. Trzeba już na samym początku wyjaśnić, że tego typu włóczka przede wszystkim wyróżnia się tym, że pochodzi ona z recyklingu, czyli z bawełnianego materiału, jaki został najczęściej przy produkcji różnych ubrań i innych rzeczy. Nie ma także najmniejszego problemu z tym, aby taką włóczkę samodzielnie wykonać ze starych koszulek. Trzeba tylko odpowiednio przyciąć t-shirt, a następnie nawinąć przędzę w kulkę. Z jednej koszulki nie otrzymamy zbyt dużej ilości włóczki, ale możemy ze sobą takie kawałki później dowolnie łączyć. W ten sposób powstaną wyjątkowo oryginalne rzeczy, które tak naprawdę nadadzą naszym włóczką drugiego życia. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które lubią wychodzić poza schematy.

Po znalezieniu sklepu, w którym możemy dokonać zamówienia, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko najzwyczajniej w świecie przemyśleć, jaką ilość, a także jaki typ przędzy jest nam aktualnie potrzebny. Wtedy przynajmniej w trakcie wykonywania konkretnej robótki nie będziemy zaskoczeni, że nam zabrakło włóczki, a także nie mamy możliwości zakupienia jej już w żadnym sklepie.