Barfowa kraina czyli jak karmimy

Karmimy naszego psa lub/i kota barfem, na co tak na prawdę musimy zwracać uwagę. Oczywiście jest wiele czynników. Pochodzenie składników, ich przechowywanie, elementy które powinny być całkowicie wykluczone z diety naszych czworonogów, czyli tak zwane produkty zakazane.

Poradni po świecie barfowym dla psów i kotów

barf karmaJedną z najważniejszych spraw jest zapewne świeżość i jakość składników, które użyjemy do przygotowania posiłków dla naszych milusińskich. Kupując mięso do barfowych posiłków w sklepie mięsnym, mamy większe poczucie bezpieczeństwa, iż mięso będzie ok. Choć wiadomo, nigdy nie mamy 100 procentowej gwarancji, iż zakupione mięso jest świeże (czasem nasze zwierzaki, stają się takim radarem świeżości). Barf karma gotowa zakupiona w sklepie będzie dobrą alternatywą na przykłada na wszelkiego rodzaju wyjazdy. Jest ona zazwyczaj hermetycznie zapakowana i łatwo się przechowuje. Może być również zbawienna gdy, brak naszego cennego czasu spowoduje sytuację, w której nie będziemy mieć żadnej możliwości na przygotowanie własnych posiłków porcjowanych na nadchodzący tydzień. Pamiętajmy jednak, iż jak w przypadku każdej karmy dla psów i kotów (na przykład suchych i mokrych karm dostępnych na rynki), karma barf może być w dobrej lub złej jakości. Musimy być ostrożni przy wybieraniu dobrego producenta. Mało tego, niektóre z naszych zwierząt mogą bardzo źle zareagować na gotowe mieszanki barf. Bardzo ważne przy surowym mięsie jest jego przechowywanie, dlatego też najlepiej jest samodzielnie sporządzać posiłki dla naszych psów i kotów.

Na zakończenie o tym co zakazanie bezwzględnie w diecie czworonogów. Jeżeli chodzi o koty i psy to na pewno nie wolno podawać produktów takich jak: cebula, mleko krowie, kozie, owcze lub inne, kawa, herbata, pestki owoców, przyprawy, białko jajka, winogrona, rodzynki, czekolada.