Bankiety w namiotach sferycznych

 

Każdy przedsiębiorca dąży do spełnienia oczekiwań swoich klientów, chociaż muszą zmagać się z różnego rodzaju problemami, charakterystycznymi dla branży, w której funkcjonują. W dalszym ciągu najbardziej drażliwym elementem walki o klienta jest konkurencja cenowa, ale coraz częściej firmy konkurują jakością swoich usług. Pomimo ogólnej dostępności do różnych dóbr i usług w dalszym ciągu są obszary, w których nie jest ona wcale oczywista.

Problemy z dostępnością sal bankietowych

bankietowe namioty sferyczne - producentJednym z głównych czynników wpływających na problem dostępności jest ograniczona ilość miejsca. W ekonomii jako przykład podaje się ziemię, której ilość nie może się zwiększać, dlatego staje się ona coraz bardziej cenna. Podobny mechanizm działa w przypadku sal weselnych czy bankietowych, których jest po prostu mniej, niż chętnych do ich wynajęcia, przez co trzeba rezerwować je z bardzo dużym wyprzedzeniem. Przewaga popytu nad podażą zachęca jednak biznesmenów do szukania sposobów przejęcia nadmiaru zainteresowanych. W przypadku sal na przyjęcia rozwiązaniem często okazują się bankietowe namioty sferyczne – producent takich konstrukcji zwykle reklamuje je jako idealne rozwiązanie dla hoteli, które mogą organizować w nich spotkania firmowe zakłócania pobytu innym gościom przebywającym w obiekcie. Namioty sferyczne mogą być też wykorzystywane do organizacji eventów czy wesel w sytuacji, gdy w sali przeznaczonej w danym hotelu do takich imprez po prostu zabrakłoby miejsca. Pozwalają też na organizacje dwóch oddzielnych uroczystości jednocześnie. Hotele często decydują się na takie rozwiązanie, ponieważ konstrukcja namiotów nie pozwala przechodzenia skomplikowanej procedury uzyskiwania pozwoleń na budowę, a dodatkowo może zostać zainstalowana nawet w ciągu jednego dnia, przez co nie musi być rozłożona przez cały rok, a tylko pojawiać się przed wcześniej zaplanowanymi większymi wydarzeniami.

Polacy już od wielu lat skłaniają się ku organizacji różnego rodzaju imprez i uroczystości w profesjonalnie przygotowanych do tego miejscach, zamiast we własnych domach. Z tego powodu wielką popularność zdobyły różnego rodzaju namioty bankietowe i imprezowe, zarówno całoroczne jak i te przeznaczone tylko do użytku w ciepłe miesiące. Ich liczne zalety sprawiają, że w najbliższych latach trend ten powinien się utrzymywać.