Apteczka do powieszenia

Pierwsza pomoc jest obowiązkowym kursem, jaki przechodzą dzieci uczące się w szkole podstawowej. Jest to ważny element ich edukacji, gdyż uczy jak zaradzić w chwili skaleczenie, złamania, a nawet utraty przytomności. Pierwsza pomoc nie ogranicza się tylko do wezwania pogotowania ratunkowego, ale także do niezbędnych czynności ratujących życie.

Jak wyglądają apteczki metalowe?

naścienna apteczka metalowaKupując apteczkę do domu, decydujemy się na jej podstawową wersję, gdyż głównie są nam potrzebne plastry, opatrunki, parę bandaży i woda utleniona. Przy poważniejszych urazach, każdy z nas dzwoni po pogotowie, które ewentualnie instruuje jak udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej do momentu przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego. Apteczka może w różnej formie w zależności od tego w jakim miejscu ma się znajdować. Dostępna jest naścienna apteczka metalowa, którą możemy powiesić w dowolnym miejscu, ponieważ posiada specjalne haczyki do powieszenia. Jej obudowa jest wykonana ze średniej grubości metalu, drzwiczki ma zamykane na kluczyk, a w środku ma półeczki, na których są poukładane wszystkie elementy. Mogą być większe, lub mniejsze, w zależności od miejsca jakim dysponujemy na ich zawieszenie. W naściennej apteczne znajduje się komplet plastrów jednorazowych w różnych rozmiarach, opatrunki jałowe na mniejsze i większe rany, kompresy na zimno i ciepło, oraz kilka sztuk na oko, gdyż mają inny kształt. Do niezbędnych elementów należą także bandaże klasyczne i elastyczne w różnej długości i szerokości, a także specjalne chusty trójkątne wykonane z elastycznego materiału, którymi możemy usztywnić złamane kończyny górne. Przydadzą się także nożyczki i woda utleniona, albo małe chusteczki nasączone czystym alkoholem, którymi możemy przetrzeć i oczyścić ranę. Wkład apteczki zawsze możemy samodzielnie zmienić i dodać niektóre artykuły, które mogą się przydać.

Na rynku znajdziemy mnóstwo rodzajów apteczek metalowych, jedne będą białe, a inne zielone. Będą się różniły wkładem, bo nie każdy potrzebuje mieć wszystkie elementy. Apteczki możemy kupić w każdym sklepie medycznym, albo w sklepach internetowych sprzedających produkty związane z bezpieczeństwem pracy i higieną. Apteczka jest niezbędna w zakładzie pracy i w samochodzie, dlatego kupimy ją też  w sklepie motoryzacyjnym.